Panthers PrahaTigers
8:6(6:2,1:3,1:1)
so 21. 1. 2023 17:00 @ Sportovní centrum Řepy, Národní liga, 18. kolo

Stíhací jízda oslavy nepřekazila. Oslavující Panthers si zápas pohlídali

Byli součástí oslav a málem překazili oslavy soupeře, které si Panthers Praha připravili ku příležitosti 30 let od založení klubu. Muži Prague Tigers s nimi ale stejně jako v prvním případě svedli vyrovnanou partii, nicméně v 18, kole prohráli 6:8 a ve florbalové Národní lize je v tabulce předskočil Králův Dvůr.

Klíčovým faktorem porážky s Panthers byla první třetina. Už po její polovině prohrávali Tigers o čtyři góly. Stejné manko si odnesli i do šatny. V ní se trenéři rozhodli pro změnu na brankářském postu a místo Dundra dostal příležitost Hammami, který poprvé v sezoně dostal větší porci minut než těch pár v závěru utkání. S jeho příchodem se ale počet inkasovaných branek v síti hostů rapidně snížil.

„Šel jsem do brány s tím, že už vlastně nemám, co ztratit a chci ukázat, že si zasloužím víc šancí. Zároveň jsem chtěl splatit důvěru trenérů, kteří mě na takhle sváteční zápas vzali. Snad se mi to podařilo,“ komentoval své nasazení brankář Marek Hammami. Nicméně jemu i celému týmu se podařilo alespoň zbrzdit rozjetého soupeře, který se zdál nezastavitelný. „Věřil jsem, že pokud budeme plnit pokyny trenérů a povede se nám vstup do třetiny, tak máme šanci hrát vyrovnaně,“ uvedl 19letý gólman.

Jeho střídání navíc proběhlo před zaplněnou halou v Řepích, kam na oslavy Panthers dorazilo téměř 450 diváků. „V prvních minutách jsem cítil lehkou nervozitu, ale pak jsem se podíval na tribuny a říkal jsem si, že tohle už možná nikdy nezažiji a chtěl jsem si zápas užít. Bohužel tenhle zážitek mi kazí, že jsme nedokázali urvat tři body, budeme o ně muset bojovat příště, dorazte nám zafandit,“ přiznal Hammami.

Střídání brankářů přineslo pro Tigers potřebný efekt a podařilo se jim vrátit do zápasů. V polovině utkání po dvou trefách Heřmanského a jedné Navrátila najednou ztráceli jeden gól. U všech branek měl asistenci Piták, který se ale následně zranil. „Bohužel jsme nedokázali vyrovnat a po jeho zranění nám chyběla rozdílová přihrávka ve finální fázi, a namotivovaný soupeř už utkání ubránil k výhře,“ smutnil Hammami.

Tigers se sice drželi na rozdíl jedné branky, závěrečné dějství ale bylo hodně nervózní a často kouskováno i kvůli vyloučením na obou stranách, domácí si však náskok pohlídali a zvítězil 8:6. Svěřenci Tomáše Večeři zkoušeli hrát ještě bez brankáře, nicméně na zdramatizování zápasu už jim nezbyly síly. Hammami si za dvě třetiny připsal 11 střel, dvě z nich propustil za svá záda. I tak byl zvolen nejlepším hráčem zápasů na straně hostů. „Chtěl bych poděkovat i klukům, obrovsky mi pomohli a bez jejich obětavé práce v obraně bychom si teď možná nepovídali,“ uzavřel mladý brankář.

Panthers Praha – Prague Tigers 8:6 (6:2, 1:3, 1:1)
Branky:
6. a 52. Žiška, 1. Pokorný, 8. Vavroušek, 11. Kölbl, 19. Lombino, 20. Wojnar, 37. Mašát - 18. a 48. Sákra, 21. a 32. Heřmanský, 16. Nachtmann, 23. Navrátil. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Rozhodčí: Baloun, Sommer. Diváci: 441.