Související zápasy

Prague Tigers
400_20240118_164959.jpg

Stoprocentní junioři! Torzo elévek zkusilo první koš, elévy čeká derby

Poslední hrací víkend ovládli ze všech kategorií Prague Tigers junioři, kteří mohli odcházet z obou klání spokojení. Zapsali důležitých šest bodů. Už tradičně hlásí posun výš elévové Grey, naopak horší víkend zažili jejich kolegové Orange a White. Mezi elitou se představily elévky, které doplatily na nízký počet hráček. Představili se také starší žáci i žákyně.

Junioři se ze začátku sezony trošku hledali, ale v posledních týdnech navazují na výkony z předchozích ročníků a hlásí, že jsou zase ve hře. Nyní si s chutí zastříleli proti poslednímu a zvládli i duel s jedním z konkurentů v boji o play-off.

„S Vinohrady dobrý výkon. Kdybychom proměnili šance, tak jsme měli zápas pod kontrolou. Dobře nám zahrála třetí lajna, speciálně Filip Chmátal se mi moc líbil. První formace nám už funguje nějaký čas. Ve druhém zápase jsme si zastříleli proti Vosám. Jsem rád, že kluci hráli celý zápas naplno. Plnili, co jsme si řekli. První start si připsal Matěj Písařovic, na kterého bych si určitě nevsadil, že vůbec někdy bude schopný hrát zápas, když začínal. Je vidět, že pokud někdo chce, může se dostat na slušnou úroveň,“ pochvaloval si trenér Roman Janeba.

Starší žáci mají za sebou další turnaj s bilancí dvou proher a jedné výhry. „Přesto jsem s jejich výkonem spokojený. Kluci opět neskutečně makali, ale bohužel v této kategorii je obrovský fyzický rozdíl mezi kluky v prvním a druhém roku v kategorii, proto si vážím jak kluci neskutečně odehráli zápas s Falconem - opravdu skvělé nasazení a dobrá práce v obraně. Orka nás prostě uběhala, i když jsme nic nevypustili. Třetí zápas s Kladnem jsme byli lepší, soupeř neměl až tak velkou fyzickou převahu a my vyhráli,“ shrnul kouč Milan Hort.Pozitivy turnaje je určitě obrovská bojovnost kluků, opět zlepšená hra, dobrá obrana i kolektiv, který se vytváří a relativně dobrá produktivita, ale i tak ještě spoustu šancí starší žáci zahodili. Na druhou stranu budou muset zapracovat celkově na standardních situacích, přechodu do útoku a také hře jeden na jednoho

Starší žákyně tentokrát zajížděly až do Nového Strašecí. I nyní ukázaly, že se přibližují špičce a sahaly po návratu do nejvyššího koše, nicméně soupeř ve finále byl proti. „I tak musím turnaj hodnotit pozitivně. V mnoha herních věcech jsme se posunuli a zároveň nám ukázal, na čem je ještě potřeba zapracovat. Díky videu si všechno ukážeme na tréninku a do příště se herně ještě více posuneme,“ prohlásil trenér Tobiáš Průša.

Elévové White se pokusili oproti předchozím turnajům o změnu a na soupeře vletět, což přineslo efekt pouze v prvním zápase, který ale i tak soupeř z Kolína ovládl. Další zápasy pak dopadly ještě hůře, což vyústilo v opuštění druhého koše a zamíření o patro níž.

„Na turnaji jsme se zaměřili na presování soupeře, abychom na ně po celý turnaj zkusili zatlačit a donutit je k chybám. Hra na riziko přinesla několik pozitivních věci, avšak na druhou stranu velký počet inkasovaných branek. I přes dvě vysoké prohry jsem rád, že kluci turnaj odmakali a nepropadali zoufalství či skepsi. Bohužel jsme zaplatili daň v podobě sestupu, ale jsem přesvědčen, že se vrátíme silnější,“ řekl trenér Ondřej Jícha.

Na příštím klání tak dojde na tygří derby, protože už do třetího koše zamířilo družstvo Grey, které se vyšplhalo z úplného suterénu a stále drtí všechny soupeře. V Benešově opět prošlo turnajem bez ztráty kytičky. „Vůbec nechápu, jak tihle kluci, kteří se mezi zápasy nezastaví a taky pořád něco vymýšlí, mohli odehrát tak super turnaj. Soustředěný výkon každé střídání, snaha předvést na hřišti to nejlepší. Navíc byli celý den perfektně namotivovaní a šlapali samostatně,“ uvedla trenérka Dana Hortová.

Cílem turnaje bylo držet míček a osobně bránit. „Obzvlášť v zápase s Jesenicí se ukázalo, že umíme zabrat v obou záležitostech. Jesenice totiž rozdávala góly jak o život a skoro neinkasovala. A my jsme ji vyvedli z míry. Při vyrovnaném výkonu jsme v závěru ještě přidali a nakonec vyhráli rozdílem dvou branek. Střelba je ale špatné, spousta šancí - málo gólů. Buď pálíme do gólmana, nebo přestřelíme branku,“ všimla s zkušená trenérka.

Chybělo málo a na příštím turnaji se mohla konat velká tygří párty, avšak tým Orange si vyměnil místo s celkem Grey a ve Zbraslavi tak bude chybět, i když v Čerčanech předvedl solidní výkony. „V Čerčanech celkově super, ve hře bylo vše, co jsme s kluky trénovali a potřebovali zlepšit. Jediné, co nás trápilo bylo zakončení, které nás stálo výhru v jinak herně nádherných zápasech,“ uvedl trenér Martin Vašek.

S okleštěnou sestavou se mezi elitou musely vypořádat elévky. Nakonec se sešly v celkovém počtu hráček a tak věděly, že turnaj měl pro náročné parametry, co se týče fyzičky. „Chci holky velice pochválit že se nevzdaly, i když nás moc nebylo. Také za kvalitní bránění, za klidnou hlavu na hřišti. Děvčata obě věci zvládly velice dobře, nebyly zklamané z proher. Věděly, že do toho daly vše a splnily úkoly, které jsme si do zápasů daly,“ poznamenala spokojeně koučka Kristýna Novotná.