246_20221021_182656.jpg

Trepera vládne produktivitě. Osobní cíle? Padesát bodů a postup na MČR

Dorostenci Prague Tigers našli ve svých řadách nového lídra. Po dvou turnajích se jím stal Slavomír Trepera. Šestnáctiletý útočník nasbíral v šesti zápasech už 16 kanadských bodů (11+5). Solidně má tak našlápnuto, aby s přehledem překonal loňskou sezonu. V té letošní by se rád dostal přes padesátibodovou hranici a s týmem se dostal republikový šampionát.

Zatímco v loňské sezoně jsi za celou základní část nasbíral 32 bodů, tak nyní se nacházíme ve třetině a už máš na kontě polovinu toho, co v minulém ročníku. Kde se vzala v tobě taková produktivita?
Myslím si, že to je tím, že Robert Málek přestoupil na Chodov a zodpovědnost ohledně střílení branek a bodů se přesunula na mě. On jich loni dával víc, já méně. Nyní jsem tím gólovým hráčem já. Mám formu a daří se mí.

Že máš formu, potvrzují výše zmíněná čísla. Čekal jsi, že budeš až takhle napřed oproti ostatním?
Čekal, ale ne že o tolik. Myslel jsem si, že budu produktivitu vést. Dokonce jsem se i sázel. Nečekal jsem, ale že o tolik.

O co ses vsadil?
Že vyhraji dorostence a Adam Jánský juniory. Vsadili jsme se o pivo.

I přes to, že alkohol ve tvém věku máš ještě zakázaný?
Jedná se samozřejmě o nealkoholické.

Za šest zápasů jsi získal o polovině méně bodů než loni ve 24 utkáních. Kde se zastavíš?
Nevím. Od půlky listopadu budu mimo hru kvůli operaci. Takže teď v nejbližších dvou až čtyřech zápasech bych mohl něco nabrat. Po ní se ale vrátím znovu a chtěl bych si formu udržet.

Jaký zákrok tě čeká?
Operace křečové žíly.

Vedeš nejen kanadské bodování týmu, ale celé vaší skupiny B i přesto, že v ní jsou věhlasnější týmy. Čekal jsi tohle?
Vůbec ne, ale je to dobré. Alespoň se můžou soupeři podívat a rozhodně nás nepodcenit. Jsem rád, že to takhle vyšlo, daří se mi a bude tak pokračovat dál.

Na jaké cifře ohledně bodů by ses chtěl zastavit?
Mít co nejvíc bodů, určitě víc ne loni. Je reálné, že se mi to povede. Je ale důležité, aby moje body pomáhaly k těm týmovým. Je hezké, že mám na kontě 16 kanadských bodů, ale dohromady jako Prague Tigers jich máme šest, což je docela málo. Doufám, že se zvedneme. Chtěl bych určitě překonat loňskou sezonu a být co nejvýš.

Máš nějakou vytyčenou metu?
Dostat se přes 50 kanadských bodů, případně mít víc kanadských bodů než odehraných zápasů.

Je v tvých silách opanovat celkové kanadské bodovaní i přes chystanou absenci?
Nejsem si jistý. Uvidíme, v jaké formě budou kluci, kteří budou se mnou soupeřit. Když ale udržím nastolené tempo, tak je to reálné.

Přemýšlel jsi hodně v létě o své roli, a že budeš muset táhnout tým bodově?
Určitě jsem věděl, že góly dávat umím. Soustředil jsem se na to a hlavně si myslím, že jsem ve větší psychické pohodě než loni, protože jsem se na to připravil a vím, že schopnosti k tomu mám. Je důležité se ale pořád soustředit a nekašlat na to, což se mi možná povedlo.

Být tahounem a lídrem týmu není vždy jednoduché. Málokdo to dokáže. Co ti v tomhle směru pomohlo?
Že tu byl minulý rok Robert. Věděl jsem, že umím dávat góly, ale on byl lepší a dával jich víc. Měli jsme dobrou lajnu. Vím, že mám u sebe kluky, kteří mi dokážou nahrát. Není ani tak těžké jít s tím do sezony. Stačí si věřit a soustředit se. Když tyhle dvě věci hráči chybí, tak se nemůže role lídra zhostit.

Od individuálních statistiky přejděme k týmovým. První turnaj dopadl pro vás bledě a spadli jste do nižšího koše. Nyní se nacházíte v polovině toho druhého. Dáváte si za cíl vrátit do nejvyššího koše?
Věřím tomu, že se do něj vrátíme a že jsme tým, který by měl hrát první skupinu, nebo se minimálně pohybovat mezi první a druhou. Určitě nechceme spadnout až do té třetí. Co se týče pomalého rozjezdu, tak se projevilo, že naše letní příprava nebyla tak dobrá, jak u těch top týmů. Fyzicky pořád strádáme každou sezonu. Aktuální ročníky 2006 a 2007 jsme možná lepší, než ten loňský. Věřím, že budeme hrát stabilně v první skupině?

Co se týče letní přípravy, tak ta je spíš o vašem přístupu k ní, ne?
Určitě je to v něm. Dalo se odmakat víc. Jak týmově, tak individuálně. Mohla být daleko lepší docházka. V druhé polovině prázdnin se nám zrušilo několik tréninků kvůli nízké účasti.

Loni jste dokráčeli až do osmifinále. Jaké cíle si dáváte letos?
Pro mě určitě postoupit na mistrovství České republiky, tudíž přejít osmifinále. Když se bude dařit a k tomu forma, navíc budeme makat, tak na to určitě máme v téhle kategorii porazit i lepší týmy. Bohemians nebo Tatran určitě jednou z deseti případů porazíme. Myslím si, že šance reálná tady je.

V tom případě ale musíme skončit ideálně v prvním koši a tam se jak umístit, abyste měli lehčí soupeře pro play-off?
Tam je to o tom, jak budeme schopní se vyrovnat týmům, jako je Tatran, Liberec a nasbírat herní zkušenosti. Myslím si, že Střešovice budou před námi, totéž Liberec a možná i Mladá Boleslav. Když ale budeme hrát stabilně s těmito soupeři, tak se posuneme. Úspěch bude skončit v prvním koši na konci základní části a dostat tým z nižších pater. Nesmíme ale nic podcenit. Loni nás Děčín pořád porážel, nebo jsme s ním remizovali. Play-off je ale něco jiného. Je jedno jaký tým tam dostaneme.