74_20240206_131234.png
407_20240131_152650.jpg

Tygr měsíce Luboš Vinohradník vytvořil rekord. Výhoda mít rodiče za učitele

Premiérové hlasování v novém roce o Tygra měsíce ovládl elév z líhně Černého Mostu. Luboš Vinohradník roste pod vedením hlavní trenérky Dany Hortové a jejího realizačního týmu a nyní ovládl již tradiční anketu. Navíc v klubovém rekordu, o což se postarali hlavně jeho rodiče a příbuzní.

Elévové Grey zažívají v letošní sezoně velký vzestup. Ač začínali v košovém systému v suterénu, tak se postupně vyhoupli až do třetího koše. Až v něm teprve narazili a i kvůli oslabené sestavě zamířili o patro níž. Na turnaji s nimi byl i vítěz ankety Tygr měsíce za prosinec Luboš Vinohradník, který je jedním ze základních pilířů v sestavě trenérky Dany Hortové.

„Jsem spokojený hodně moc a rád, že jsem vyhrál. Nominovaný jsem byl prvně, takže jsem rád,“ uvedl Vinohradník. Důvody jeho nominace na Tygra měsíce jsou zřejmě. „Velmi změnil přístup k tréninku a zaznamenal obrovský výkonnostní posun v nasazení. Zlepšil se i v práci s holí a je velkou oporou týmu. U zbytku kolektivu je navíc oblíbený a kamarádský,“ řekla na adresu výherce jeho trenérka Dana Hortová.

Jedenáctiletý klučina, který se v létě přesune do mladších žáků, ovládl anketu v novém rekordu. Celkem získal 252 hlasů, což je nový klubový rekord. „Mám výhodu toho, že mojí rodiče i teta jsou učitelé. Všichni to řekli svým žákům a ti zase svým kamarádům. Takhle se hlasy hromadily,“ prozradil recept na výhro novopečený vítěz. Za triumf v anketě tak doma zavládla velká radost a spokojenost. „Všichni jsme doma byli nadšení, jenom nám zkazila radost sestra, která onemocněla,“ mrzelo Vinohradníka.