373_20231028_130836.jpg

Tygr měsíce Renda: Posunul jsem se hráčsky. Začátek sezony super

První hlasování v nové sezoně o Tygra měsíce vyhrál v hlasování Josef Renda. Šestnáctiletý dorostenec ovládl v září populární anketu, ačkoliv na vítězství sám tipoval jiné adepty. Se svou kategorií zažívá parádní start do sezony. Prague Tigers ovládli všechny čtyři zápasy a vyhřívají se na špici tabulky.

Týmovost, nepovyšování se nad ostatními a držet s ostatními spoluhráči. Tohle všechno jsou aspekty, kterými si Renda vysvětluje, proč byl nominován na Tygra měsíce. Nakonec hlasování vyhrál s přehledem před druhým Jáchymem Podešvou. „Byl jsem rád, že jsem nominovaný. Říkal jsem si super, ale čekal jsem, že vyhraje někdo jiný jako například Anežka Müllerová či právě Jáchym,“ uvedl skromně 16letý dorostenec.

Nicméně i tak přiznává, že ho nominace potěšila. „Beru to jako super zprávu, že mě tam trenér nominoval. Znamená to, že jsem se posunul hráčsky,“ těší Rendu. Velký podíl zásluhy na jeho vítězství mají i rodiče, kteří zmobilizovali síly. „Oznámil jsem doma, že jsem nominovaný. Oni už následně rozeslali dál,“ usmívá se Renda.

S dorostenci zažívá parádní start do sezony. Čtyři výhry ze čtyř zápasů řadí Prague Tigers na druhé místo. Pouze o skóre je lepší tým Falcon. Úspěšným odrazem se stal již tradiční předsezónní turnaj v Plzni. „Tam jsme chtěli vyhrát alespoň finále B. Na začátku jsme se museli s přicházejícími staršími žáky po roce znovu sehrát. Když jsme ale prohráli s Gorilami, tak jsme se začali snažit víc a chtěli vyhrát. Jen škoda, že jsme vypadli v semifinále,“ lituje Renda.

V ligové soutěži ale předvádí tým dorostenců zatím parádní jízdu. „Začátek sezony byl super. V Plzni jsme mysleli, že to bude horší a moc to nepůjde. Tam jsme ale dokázali opak, sehráli se a dokážeme hrát celkem kvalitně. Hned první zápas proti Spartě jsme začali válcovat, škoda pak, že nás dohnali, ale myslím si jinak, že super,“ podotýká obránce dorostenců.

On sám nastupuji i za juniory, kteří zažívají naopak špatný vstup do sezony. Obhájci zlata zatím tápou, vyhráli pouze jeden zápas ze šesti a jsou třetí od konce. „Určitě jsme hráli dobře, ale byl tam nějaký blok, proč jsme nedokázali vyhrát. Možná proto, že jsme nebyli v nejsilnější sestavě či někdo chyběl. Určitě se dalo vyhrát, je to jen o našich hlavách,“ uzavírá Renda.