Související zápasy

Prague Tigers

Ženy po boji končí opět v semifinále. Stopku vystavily Židenice

Při nedělním večeru zavládl v Nehvizdech smutek. Ženy Prague Tigers po boji prohrály domácí zápas se Židenicemi 3:4 po prodloužení. Brněnský celek tak získal potřebný druhý bod k postupu do finále 1. ligy a po roce bude moct usilovat o návrat do extraligy. Svěřenkyně Víta Gattnara a Vladimíra Jambora naopak stejně jako loni končí v semifinále.

Úvodní duel série rozhodla ve prospěch Židenic už první třetina, kterou domácí celek ovládl 3:0 a dostal utkání do své moci. „Do zápasu jsme blbě vstoupili, což jako trenéři bereme na sebe. Vlastně jsme zbytečně soupeře pustili do hry a pak už se nám utkání těžko dohánělo,“ káral sám sebe a realizační tým hlavní kouč Vít Gattnar.

Až po změně stran se začala hra trošku vyrovnávat, nicméně Brňanky navýšily náskok a Tygřice ho začaly stahovat až v závěrečné části, kdy pouze korigovaly konečné skóre. „První třetina byla dost náročná. Židenice měly tempo pod svou kontrolou. Od druhé třetiny se nám trošku podařilo chytit jejich hru. Ve třetí jsme i trošku hrozily,“ komentovala nejlepší hráčka na straně Tigers Petra Němcová.

Jak byl úvod prvního zápasu ze strany Tigers špatný, tak start do odvety se jim povedl náramně. Už ve třetí minutě zařídila vedoucí branku Chvátalová a v Nehvizdech bylo jasné, že se odehraje velké drama. Také tomu tak bylo. Domácí hráčky dokázaly zareagovat i na obrat hostujícího celku v prostřední periodě a zkraje závěrečného dějství srovnala Šebestová.

Následovala napínavá zápletka, která si vynutila i prodloužení. V jeho polovině vystřelila Bílá postupovou branku do finále, čímž rozesmutnila Nehvizdy. „Byl to výkon hodný této série. Úplně jsme za noc překopali herní systém, a to jak v útoku, tak i obraně. Díky holkám za to, že ho přijaly a věřily. Nakonec rozhodla drobnost a situace na malém brankovišti. Asi to celkově doceníme později, teď to bolí a pár dnů bude,“ uvedl kouč Vít Gattnar po zápase. Evidentně se v něm pralo velké zklamání s hrdostí, co jeho svěřenkyně na hřišti předvedly. Po roce ale končí opět v semifinále. Extraligové brány pro ně zůstávají nadále zavřeny, i když k jejich pootevření měly letos blíž než loni.

1. liga žen
1. semifinále
Florbal Židenice - Prague Tigers 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)

Branky: 2. Janečková, 14. Zimolová, 19. Králová, 23. Jahodová, 38. Sabolová, 53. Bílá – 46. Poštová, 52. Bursová. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Rozhodčí: Grega, Karafiát. Diváci: 142. Stav série: 1:0.

2. semifinále
Prague Tigers – Florbal Židenice 3:4 pp
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 3. Chvátalová, 22. Bursová, 44. Šebestová - 11. Králová, 24. Zimolová, 31. Janečková, 66. Bílá. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Rozhodčí: Sysel, Weber. Diváci: 75. Konečný stav série: 0:2.