Související zápasy

Prague Tigers

Ženy přetlačily Vinohrady, teď už vyhlíží vítěze východu

Čekaly se vyrovnané duely, což se potvrdilo. Ženy Prague Tigers dokázaly dvakrát porazit Vinohrady a po roce si zopakují semifinále play-off první ligy. Mezi nejlepšími čtyřmi družstvy turnaje se postaví ještě loni extraligovému celku ze Židenic, který ovládl základní část východní skupiny a má chuť se vrátit zpět mezi elitu.

Předem odhadovaná přetlačovaná se naplnila. Vinohrady už byly zkrátka soupeřem, který prověří Tigers po všech směrech a také se tak stalo. Svěřenkyně trenérského dua Víta Gattnara a Vladimíra Jambora musely v obou případech skóre otáčet, aby získaly celou sérii. V Nehvizdech se třetí tým po základní části dostal do vedení a domácí se trefami Michaely Poštové a Terezy Plánkové postaraly o obrat.

Rozseknout utkání se následně podařilo opoře týmu Dominice Steinbachové, která předvedla parádní orientaci v prostoru brankoviště a vystřelila první bod. „Zápas nebyl moc florbalový, ale náboj měl za to pořádný. Od druhé třetiny už to bylo jen o tom jestli se dokážeme střelecky prosadit,“ řekl kouč Vít Gattnar.

I nedělní odveta měla parádní grády. Podobně jako v Nehvizdech vstoupil lépe do zápasu hostující celek, kterým byly ženy Tigers. Nadějné vedení se ale v první i druhé třetině vždy rozplynulo, Vinohrady navíc pět vteřin před koncem prostředního dějství otočily utkání na svou stranu. V závěrečném dějství ale přišla skvělá dvouminutovka, v níž Tygřice třikrát udeřily a rozhodly o druhém vítězství.

„Cíl byl jasný a to ukončit sérii za víkend. Musím říci, že se to povedlo nadstandardně. Tenhle tým ukázal srdce a všech 23 lidí, co tady bylo, ukázalo, že jim to není jedno a chtějí. Co se týče hry, tak tam byla první třetina slušná, ve druhé se nám nechtělo na nohách a ve třetí jsme ukázali, co v nás je. Teď si jdeme odpočinout a připravit se na výlet do Brna,“ zhodnotil kouč Gattnar. V semifinále se Tigers vydají na Moravu. Jejich soupeřkami budou vítězky základní části a ještě loni extraligový celek Židenic. I teď se hraje na dva vítězné zápasy a začne se na jejich půdě. V neděli se pak série přesune do Nehvizd.

Čtvrtfinále play-off 1. ligy žen
Prague Tigers - Královské Vinohrady 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 24. Poštová, 33. Plánková, 48. Steinbachová - 17. Bližňáková, 40. Kolafová. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Rozhodčí: Novák, Dragoun. Diváci: 60. Stav série: 1:0.

Královské Vinohrady - Prague Tigers 4:6 (2:2, 2:1, 0:3)
Branky: 17. a 38. Reischlová, 19. a 40. Bližňáková - 7. a 16. Křížková, 23. Hamerníková, 51. Dvořáková, 52. Mrázková, 53. Chvátalová. Bez vyloučení. Rozhodčí: Kolář, Tázler. Diváci: 10:4. Konečný stav série: 0:2.