Související zápasy

Prague Tigers

Ženy zasypaly jih Čech dvaceti góly. Bodově explodovala Mrázková

Na první pohled povinnost, na druhý další prověrky před blížícím se play-off. Ženy Prague Tigers sehrály o víkendu dvě utkání v jižních Čechách. V obou duelech se trápily pouze v první třetině s Týnem, jinak jim ale dvě přesvědčivé výhry 9:4 a 11:3 upevnily druhé místo v tabulce florbalové první ligy.

Ženy vstřelily za víkend dvacet gólů. V polovině z nich měla prsty nejproduktivnější hráčka Eliška Mrázková, která se dvěma body proti Týnu teprve rozehřívala. Mnohem větší bodovou, a především střeleckou, explozi předvedla v Soběslavi, kde hned pětkrát zamířila přesně a k tomu přidala pět asistencí.

Oblíbený výjezd na jihu Čech se ale rozjížděl pomalu. V první třetině dokázal Týn ještě držet krok a dokonce se dostat do vedení. Po změně stran ale přišla dvouminutová pasáž, kdy Tygřice vytasily drápy a způsobily soupeři tři rány. Následně si už zápas pohlídaly a dokráčely si pro výhru 9:4.

„Po pátečním tvrdém tréninku jsme čekali, jak budou holky připraveny. Musím říci, že zápas měl, co se týče tvrdosti, play off parametry, což jsme potřebovali. Trošku nám kvůli tomu chyběl klid na holi, každopádně můžeme být s počtem vytvořených šancí spokojeni,“ poznamenal kouč Vít Gattnar.

Následovalo tradiční stmelování kolektivu, které mělo na ženy pozitivní vliv, neboť Soběslav stačila vzdorovat pouhých sedm minut. Následně se rozjelo tornádo jménem Eliška Mrázková a náskok Tigers se jen navyšoval. Na konci druhé třetiny měla 24letá útočnice zkompletovaný hattrick, čtyři vstřelené branky a k nim jednu asistenci. V závěrečném dějství přidala ještě po gólu a přihrávce a díky deseti získaným kanadským bodům za víkend se v produktivitě rázem přiblížila nejlepší trojici na dohled.

„Povinnost. Vzali jsme zápas trošku jinak a tomu odpovídá i skóre. Víkend splnil naše potřeby a očekávání,“ pochvaloval si kouč žen. Jeho svěřenkyně nyní čeká poslední dvoutýdenní pauza a pak přijde nabitý program, kdy během čtyř dnů odehrají poslední tři kola základní části.

Týn - Prague Tigers 4:9 (2:2, 1:5, 1:2)

Branky: 7., 15 a 57. Bočková, 33.Stašková - 3. a 28. Hamerníková, 16. Plánková, 26. Horáková, 27. Chvátalová, 33. Křížková, 34. Poštová, 42. Panešová, 53. Mrázková. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Rozhodčí: Moller, Krs. Diváci: 48.

Soběslav – Prague Tigers 3:11 (1:3, 1:5, 1:3)
Branky
: 1. a 25. Tenková, 59. Vojtová - 10., 11., 24., 27. a 52. Mrázková, 8. a 55. Křížková,, 26. a 49. Šusterová, 39. Steinbachová, 40. Horáková. Rozhodčí: Novák, Stejskal. Diváci: 25.