393_20231229_100123.jpg

Tygr měsíce Viktorie Dvořáková: Posunula jsem se dál

Poslední letošní anketu o Tygra měsíce ovládla zástupkyně mladších žákyň. Z vítězství se radovala dvanáctiletá Viktorie Dvořáková, která se v letošní sezoně posunula z Čakovic do Nehvizd. Sama říká, že za uplynulou první polovinu sezony se nejvíc posunula v defenzivní činnosti i dalších aspektech hry.

„Je to super, že jsem vyhrála. Nečekala jsem, že vyhraju takovým rozdílem,“ rozplývala se zástupkyně mladších žákyň, která si v letošní sezoně zahrála i ve starší kategorii. „Posunula jsem se dál. Zlepšila jsem se hlavně v obraně. K tomu i dalších činnostech,“ podotkla Viktorie Dvořáková.

Sama na začátku sezony musela vyřešit přesun z Čakovic a prostředí mezi kluky do Nehvizd, kde má hráčskou základnu ženská složka a její družstva. „Vše proběhlo docela v pohodě. Holky v Nehvizdech jsou fajn. Teď se cítím víc v pohodě,“ řekla Dvořáková. Na vlastní kůži tak poznala největší rozdíly mezi chlapeckým a dívčím florbalem. „U kluků se hraje jinak než u holek. hra je tvrdší,“ hlásí vítězka ankety Tygr měsíce za měsíc listopad.

Se staršími žákyněmi se probojovala i do nejvyššího koše, kde se spoluhráčkami okusila, jak se hraje mezi regionální elitou. Ač ho po turnaji rychle opustily, tak zjistily mnoho poznatků. „Dá se tam dostat. Když se budeme snažit, tak bychom se v něm mohly i udržet. V prvním koši se víc běhá. Hráčky si víc rozebírají soupeřky,“ poznamenává Dvořáková.